Nasz blog...

Pogodna Strefa poświęcona jest podsumowaniu wszystkich imprez zorganizowanych przez drużyny harcerkie
oraz gromady zuchowe. Znajdują się tutaj zdjęcia oraz filmy z przedsięwzięć, w których brali udział harcerze
z różnych jednostek Hufca. Każda miniona impreza jest przez nas rejestrowana i podsumowywana tak, aby
każdy mógł się dowiedzieć jak się bawiliśmy i co dokładnie przeżyliśmy.

23 lutego 2014

DMB 2014

Sobotnie spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej, zorganizowane w budynku Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP,  zostało  podzielone na część oficjalną oraz śpiewanki. Część oficjalną rozpoczęło symboliczne rozpalenie  ognia przez pwd. Bartka Najdę, który został o to poproszony przez organizatorów.   Wygłoszona gawęda wprowadziła wszystkich w nastrój święta, a zaproszonym gościom zobrazowała ideę DMB.
W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Andrzej Rychlicki, były Prezes Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich, obecnie członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków 12 Pułku Ułanów Podolskich "Rodzina Podolska" oraz prezes tego stowarzyszenia Krzysztof Męciński, były członek Zarządu Koła Żołnierzy, którzy zostali zaproszeni przez hm. Rafała Raniowskiego.

Motywem przewodnim spotkania było zaufanie, dlatego uczestników czekał szereg konkurencji pozwalających wzbudzić je wśród innych oraz poznać się ze wszystkimi wędrownikami i instruktorami. Zabawa oparta o asekurację, czy tworzenie grup, w których znajdowały się osoby o wspólnych cechach pozwoliły przełamać pewne bariery i poznać wartości innych osób. Teraz już każdy wie, kto jest z pod jego znaku zodiaku, ile osób ma taki sam numer buta jak on lub kto mieszka z nim na tej samej dzielnicy.
Część oficjalną zakończyło zdjęciowisko, po którym można było skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Dodatkowo na ścianach widniały opisy sylwetek osób zasłużonych dla ZHP, z którymi można było się zapoznać przez cały wieczór.

W uroczystości Dnia Myśli Braterskiej  udział wzięły 32 osoby z naszego Hufca

Trzeba przyznać, że tym razem przyszło wielu harcerzy, którzy wcześniej nie brali udziału w takich wydarzeniach, dzięki czemu mogliśmy się wzajemnie poznać i świętować w szerszym gronie niż dotychczas. Na uwagę zasługuje fakt, że z samej 25 Szczecińskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej "Burza" udział wzięło 7 osób.

Śpiewanki, które były drugim elementem DMB cieszyły się dużym zainteresowaniem. Poprowadzone przez hm. Macieja Grabowskiego w towarzystwie kapelana hm. Waldemara Piątka i pwd. Pauliny Borkowskiej trwały do późnych godzin wieczornych.

Nie zostaje nic innego jak życzyć sobie wielu takich spotkań, w tak cudownym gronie i w tak niesamowitej atmosferze nie tylko 22 lutego. Sprawmy, aby każdy dzień w naszym harcerskim życiu dawał nam wiele satysfakcji z pracy oraz motywacji na kolejne działania.

Zdjęcia z całego wieczoru dostępne są w galerii Hufca ZHP Szczecin-Pogodno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz