Nasz blog...

Pogodna Strefa poświęcona jest podsumowaniu wszystkich imprez zorganizowanych przez drużyny harcerkie
oraz gromady zuchowe. Znajdują się tutaj zdjęcia oraz filmy z przedsięwzięć, w których brali udział harcerze
z różnych jednostek Hufca. Każda miniona impreza jest przez nas rejestrowana i podsumowywana tak, aby
każdy mógł się dowiedzieć jak się bawiliśmy i co dokładnie przeżyliśmy.

6 kwietnia 2014

Rajd Primaapriliowy

W sobotę, 5 kwietnia, odbył się rajd, w którym wzięły udział gromady zuchowe i drużyny harcerskie naszego Hufca oraz zaproszona jednostka z Hufca Goleniów. Patrole maszerowały ulicami miasta, którymi należało dotrzeć do wyznaczonych punktów, gdzie czekały na nich zadania. Trasa harcerska pokrywała się częściowo z zuchową, jednak rywalizacja odbywała się w dwóch pionach. Metę rajdu zorganizowano na Polanie Sportowej, nieopodal Głębokiego.

Jednostki uczestniczące w rajdzie:
GROMADY ZUCHOWE
DRUŻYNY HARCERSKIE
13 Gromada Zuchowa "Pogodne Gryfiki"
44 Gromada Zuchowa "Pogodne Dodziaki"
12 Szczecińska Gromada Zuchowa "Białe Łapki"
30 Gromada Zuchowa "Szczęśliwe Misie"
30 Gromada Zuchowa "Wesołe Słoneczka"
81 Gromada Zuchowa "Zielone Iskierki"
9 Gromada Zuchowa "Tęczowi Czarodzieje"      z Hufca ZHP Goleniów
12 Szczecińska Drużyna Harcerska "SZEREGI"
30 Drużyna Harcerska "Reduta"
30 Ratownicza Drużyna Starszoharcerska "Poterna"
44 Drużyna Harcerska "Dodo" im. Szarych Szeregów
81 Drużyna Harcerska "Orion"

TRASA ZUCHOWA - organizator dh. Julia Siemińska

Zuchy podczas rajdu musiały znaleźć kod do rozbrojenia bomby. Na każdym punkcie dostawały obrazki do kodu. Gromada, która najmniej razy się pomyliła i zdobyła dobry kod do rozbrojenia ładunku, wygrała.

zadania podczas rajdu:
1. Zadanie manualne - z przygotowanych materiałów należało wykonać  „coś” co będzie psikusem dla drużyny harcerskiej, którą się spotka na trasie lub na ognisku - punktowa pwd. Agata Maszczykowska.
2. Ćwiczenie kreatywności - należało wymyślić zabawną legendę o tym jak powstało Prima Aprilis i postarać się nabrać jakiegoś przechodnia - punktowa dh. Zuzanna Okrutna - Hufiec ZHP Stargard.
3. Zagadka matematyczna - należało kilkukrotnie pomnożyć ilość zdobytych sprawności przez gromadę. Otrzymany, trzy cyfrowy, wynik miał dać liczbę: sprawności, druhen, druhów w gromadzie - punktowa dh. Paulina Przybylska.
4. Ćwiczenie dyscypliny - Zuchy otrzymały szereg pytań na kartce. Należało w pierwszej kolejności wszystkie przeczytać, następnie zacząć odpowiadać na pytania. Kto, zgodnie z instrukcją, zaczął od przeczytania pytań dowiedział się, że należy zrobić wyłącznie polecenie przedostatnie i oddać kartę prowadzącemu - punktowy dh Patryk Jabłoński.
5. Zadanie na koncentrację - prowadzący zadawał różne pytania, których odpowiedzią było słowo "czerwony". Na jedno z pytań należało odpowiedzieć "zielony". Komu się udało wychwycić podstęp otrzymał poprany obrazek do rozbrojenia bomby - punktowy dh Wojciech Taraciński.
6. ZADANIA W KOPERTACH - pozostałe zadania zostały przygotowane w kopertach i ukryte m.in na Pl. Szarych Szeregów, Placu Tobruckim, Bramie Portowej, Deptaku Bogusława czy Placu Rodła, które patrole rozwiązywały same, a wyniki zapisywały w karcie patrolowej.

wyniki:
  • Miejsce I   - 9 GZ "Tęczowi Czarodzieje" - Hufiec Goleniów
  • Miejsce II  - 30 GZ "Wesołe Słoneczka"
  • Miejsce III - 12 SGZ "Białe Łapki"

TRASA HARCERSKA - organizator dh. Mikołaj Marczak

Harcerze, podobnie jak Zuchy, przemierzali ulice Szczecina zdobywając punkty w ramach rywalizacji. Na mecie, przed ogłoszeniem wyników, na drużyny czekała ostateczna rozgrywka. Każda z drużyn musiała zbudować "primaaprilis" w dogodnym tego słowa znaczeniu.


Poterna przygotowała "żywe" hasło PRIMA APRILIS. Orion natomiast, podobnie jak Reduta, skonstruowali schowek z primaaprilisową niespodzianką. Szeregi podeszły do sprawy artystycznie tworząc piramidę i piosenkę.

wyniki:
  • Miejsce I   - 30  Drużyna Harcerska "Reduta"
  • Miejsce II  - 30  Ratownicza Drużyna Harcerska "Poterna"
  • Miejsce III - 12 Szczecińska Drużyna Harcerska "SZEREGI"

Wspólną rywalizację zwieńczyło ognisko w którym wzięły udział wszystkie gromady i drużyny. Swoją obecnością organizatorów zaszczyciła Komendantka Hufca - hm. Edyta Siwińska oraz członkini KSI - phm. Anna Waszewska. 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii Hufca.

1 komentarz:

  1. Moje dziecię wróciło przeszczęśliwe :-))) Czekamy na kolejną imprezkę

    OdpowiedzUsuń