Nasz blog...

Pogodna Strefa poświęcona jest podsumowaniu wszystkich imprez zorganizowanych przez drużyny harcerkie
oraz gromady zuchowe. Znajdują się tutaj zdjęcia oraz filmy z przedsięwzięć, w których brali udział harcerze
z różnych jednostek Hufca. Każda miniona impreza jest przez nas rejestrowana i podsumowywana tak, aby
każdy mógł się dowiedzieć jak się bawiliśmy i co dokładnie przeżyliśmy.

15 sierpnia 2015

Obóz Hufca w Białym Brzegu

Po kilku latach obóz harcerski ponownie zorganizowano równolegle z kolonią zuchową. Zuchy i harcerze wybrali się razem do stanicy harcerskiej "Biały Brzeg", położonej w Przedborskim Parku Krajobrazowym w woj. Świętokrzyskim.

Podobnie jak w zeszłym roku harcerze otrzymali karty postaci, które musieli przez cały obóz uzupełniać o nowe umiejętności postaci, którą reprezentowali. Program obozu był opartu o motywy z gier RPG, w których należy ulepszać swoją postać. Tak jak w grach postacie dostają więcej np. energii, sprytu czy celności przez wykonywanie misji, tak na obozie postać otrzymywała punkty siły, zręczności, pracy w grupie, odwagi i koncentracji za wykonywanie zadań na zajęciach lub podczas czasu wolnego. Głównie zadania był oparte o techniki harcerskie lub cechy związane z zaradnością i samodzielnością. Dodatkowe punkty można było zdobyć podczas wędrówek, spływu kajakiem oraz wykonując bonusowe zadania systematycznie wywieszane na tablicy ogłoszeń.

Podczas obozu nieustannie trwały wędrówki drużyn, odbyła się wycieczka autokarowa do Centrum Nauki "Da Vinci" w Chęcinach i do Kielc, gdzie zwiedziliśmy Wzgórze Harcerskie i skwer Szarych Szeregów. Dodatkową atrakcją był spływ kajakowy rzeką Pilicą oraz zwiedzanie pojazdów jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.   

Wzgórze Harcerskie w Kielcach
Uczestnicy obozu:
19 DSH "Sokół" - Hufiec Szczecin Dąbie
23 WDH "Szczerbiec" - Hufiec Szczecin Dąbie
30 DH "Reduta"
30 DH "Mury"
30 RDSH "Poterna"
65 WDH "Szarańcza" - Hufiec Szczecin Dąbie
81 DSH "Haleya"
82 WDH "Nevada"

Komenda obozu:
phm. Jacek Wójcik - Komendant
phm. Marek Izraelski - Oboźny
pwd. Agata Maszczykowska - Instruktor programowy

W obozie wzięło udział łącznie 138 osób. Zapraszamy do galerii zdjęć, które zdradzają rąbek przygody jaką przeżyliśmy w tym roku. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.wakacjezpogodnem.pl

Biały Brzeg 3-19 lipca 2015 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz