Nasz blog...

Pogodna Strefa poświęcona jest podsumowaniu wszystkich imprez zorganizowanych przez drużyny harcerkie
oraz gromady zuchowe. Znajdują się tutaj zdjęcia oraz filmy z przedsięwzięć, w których brali udział harcerze
z różnych jednostek Hufca. Każda miniona impreza jest przez nas rejestrowana i podsumowywana tak, aby
każdy mógł się dowiedzieć jak się bawiliśmy i co dokładnie przeżyliśmy.

24 listopada 2016

29 października 2016r odbył się III Szczeciński Rajd Pieszy „Na Szagę”, po wschodniej stronie Puszczy Bukowej. Zorganizowany przez pwd. Mikołaja Marczaka oraz dh Aleksandrę Łapińską rajd rozpoczął się na pętli w Smiednicy, a zakończył się w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej, gdzie na uczestników czekała ciepła grochówka i ognisko. 

Na rajd zgłosiły się patrole składające się z drużyn starszoharcerskich, wędrowniczych  i instruktorów, których zadaniem było odnalezienie punktów ukrytych w trudno dostępnych zakątkach puszczy i zdobycie
jak najwięcej liczby punktów za udzielenie poprawnej odpowiedzi na zagadki. Podobnie jak rok temu, główną dewizą rajdu było zejście ze szlaku i odkrycie swoich własnych magicznych miejsc.
Udział wzięło 9 patroli, które zajęły następujące miejsca:

1. Deus Vult
2. Poterna
3. Szarańcza
4. 64 Caligo
5. Leśne Trole
6. Kochane Gumisie
7. Przystojny Bestie
8. Mąciwody
9. Bonum aliquam


z Hufców: Szczecin, Szczecin-Pogodno, Szczecin-Dąbie oraz Goleniów.

Impreza odbywała się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, przy wsparciu rzeczowym Ministerstwa Edukacji Narodowej,  Komendanta Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Każdy patrol miał za zadanie dotrzeć do punktów, które zostały rozmieszczone na terenie Puszczy Bukowej. Podstawowym wyposażeniem każdej ekipy był telefon z systemem operacyjnym Android oraz wbudowanym odbiornikiem GPS. Patrole musiały zadbać również o to, aby ich urządzenia miały wgrane specjalne aplikacje wraz z mapami i współrzędnymi każdego z punktów kontrolnych. Po dotarciu na punkt drużyny musiały rozwiązać zagadkę i wysłać odpowiedź za pomocą sms do organizatorów. Patrol dostosowywał sobie trasę na podstawie własnych możliwości i ilości punktów, które znaleźli. Czas trwania imprezy wynosił od 9:30 do 16:00, po tej godzinie organizatorzy naliczali punkty karne za spóźnienie.


 

Cała impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze, a po regeneracji sił przy ognisku i ciepłej zupie uczestnicy wrócili do miasta podstawionym autobusem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz