Nasz blog...

Pogodna Strefa poświęcona jest podsumowaniu wszystkich imprez zorganizowanych przez drużyny harcerkie
oraz gromady zuchowe. Znajdują się tutaj zdjęcia oraz filmy z przedsięwzięć, w których brali udział harcerze
z różnych jednostek Hufca. Każda miniona impreza jest przez nas rejestrowana i podsumowywana tak, aby
każdy mógł się dowiedzieć jak się bawiliśmy i co dokładnie przeżyliśmy.

15 marca 2015

DMB 2015


21 lutego odbył się rajd "Śladami Roberta Baden-Powell'a" z okazji Dnia Myśli Braterskie, którego organizatorami byli dh Mikołaj Marczak oraz pwd. Tomasz Araszkiewicz.  Udział w rajdzie wzięły drużyny harcerskie i starszoharcerskie  naszego Hufca oraz  Hufca ZHP Goleniów. 

Każda z jednostek  mogła zweryfikować swoją wiedzę o Robercie Baden-Powell, sprawdzić się w pląsowaniu, w przedstawianiu scenek, rysowaniu mapy i odnajdywaniu drogi.  

maps.google.pl
Trasa liczyła niecałe 8 km. Rozpoczęła się w Przęsocinie, a skończyła się ogniskiem na Polanie Harcerskiej, gdzie można było ogrzać się przy ognisku i zjeść ciepły posiłek. Organizatorzy nie przyznawano miejsc, dzięki czemu wszyscy mogli poczuć się zwycięzcami.22 lutego, z tej samej okazji,  odbyło się spotkanie instruktorów Hufca Szczecin-Pogodno przygotowane przez pwd. Paulinę Borkowską oraz pwd. Agatę Maszczykowską. Spotkanie miało kameralny charakter, jednak pasująca na nim atmosfera nadała mu niepowtarzalny klimat. Głównym punktem spotkania było przygotowywanie własnych kubków porcelanowych. Każdy z gości otrzymał czysty kubek, a następnie przekazał go po kolei wszystkim obecnym osobom, które namalowały na nim coś od siebie. W ten sposób każdy otrzymał oryginalny i niepowtarzalny kubek do picia, który pozostanie pamiątką na długie lata.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz